РОКОВИНИ ПАМ'ЯТІ

В академії СБУ вшанували пам'ять офіцера Андрія Кузьменка 

 

Сьогодні в Національній Академії Служби безпеки України відбулося вшанування пам'яті загиблого офіцера Андрія Кузьменка. В каплиці на території академії СБУ, яку нещодавно освятили на честь Архистратига Божого Михаїла, Перший заступник голови СУВД протоієрей Тарас Мельник, священик Андрій Тищенко та диякон Сергій Педько за участі особового складу Навчально-наукового інституту контррозвідувальної діяльності відправили панахиду за загиблим офіцером.

Присутні вшанували подвиг Андрія хвилиною мовчання.

“Сьогодні, вшановуючи пам’ять, ми підносимо молитву за воїна Андрія. Ми дякуємо йому за його подвиг, на якому виховується нове покоління України, яке більше ніколи не стане на коліна, а зможе себе захистити”, - сказав капелан Тарас Мельник.

Як досвідчений офіцер, Андрій Кузьменко одним із перших був направлений до району проведення АТО на Донбасі. Агресор, якому не вдалося повністю втілити загарбницькі плани на сході, почав засилати законспіровані диверсійні групи.

На слід однієї з таких груп, яка готувала серію диверсійних актів в Україні, вийшла спецслужба на початку грудня 2015 року. Для блокування її протиправної діяльності «альфівці» на чолі з Кузьменком мали завдання зайти в одну із квартир у столичній багатоповерхівці, де переховувалися зловмисники та тримали арсенал зброї.

Під час збройного опору диверсантів Андрій першим зробив рішучий крок, закривши собою товаришів від куль, та врятував життя дитини, яка теж перебувала у приміщенні. «Життя – Батьківщині…» - із цих слів починається служба у спецпідрозділі СБУ і мужність Героїв наповнює їх змістом.

За особисту мужність і самопожертву під час виконання спеціального завдання Указом Президента України від 11.12.2015 р. полковника Кузьменка Андрія Павловича посмертно нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»

Третя Ротація

Після плідного навчального графіку третя черга військових священиків УПЦ Київського Патріархату