Пом'янули воїнів

На Волині вшанували загиблих бійців

 

Поминальні заходи розпочалися 28 жовтня у Свято-Троїцькому кафедральному соборі у Луцьку. Священики разом з капеланом Сергієм Мельничуком звершили молитву й згадали усіх, хто віддав життя за єдність, незалежність і територіальну цілісність України. До молитви долучилися рідні полеглих бійців, волинські учасники АТО, чиновники та пересічні лучани.

 

 

 

 

Після панахиди усі небайдужі вирушили до драмтеатру, де відбувся вечір пам’яті «Пам’ятай, Україно, Героїв своїх», організований ГО «Члени родин загиблих в АТО «Надія».

Розпочали з молитви “Отче наш” та благословення від військового священика Сергія Мельничука. Він розповів, що митрополит Михаїл (Зінкевич) передає своє благословення усім матерям, дружинам, дітям, які не діждалися з війни своїх синів, чоловіків та батьків. “Церква, завжди молитиметься за наших Героїв, які віддали життя за те, щоб ми жили у мирній Україні. Для того, щоб смерть Героїв не була марною, потрібно змінювати себе, змінювати світ, починаючи з себе, жити чесно, аби зватися людиною з великої літери, людиною слова та честі.” - додав капелан. Він закликав не бути байдужими і своїми вчинками довести, що ми гідні кращого життя, кращого життя для України.

На заході також виступили та були присутні: матері загиблих бійців, чиновники та громадські активісти, військові та капелан Віталій Антонюк. В залах театру були виставлені світлини усіх полеглих волинських Героїв.

Під час вечора пам’яті лунали патріотичні пісні, поезія та інструментальні композиції. В кінці заходу люди поклали квіти до пам’ятного фотостенду полеглих героїв на Театральному майдані.

 

 

 

 

 

 

 

Завершенням вшанування пам’яті волинських Героїв неоголошеної російсько-української війни стали молитва та покладання квітів до місць їхнього поховання у селі Гаразджа.

Капелани Сергій Мельничук, Іван Гуреєв та Віталій Антонюк очолили молитву за воїнів, які віддали життя за мир в Україні.

Виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт наголосив, що кожен з похованих на Алеї почесних поховань – герой, який зупинив війну там, де сьогодні пролягає фронт, зробив все для того, щоб ми могли сьогодні жити, розбудовувати країну, радіти життю. З його слів, ми не повинні забувати тих, завдяки кому маємо таку можливість, хто зі зброєю в руках зупинив ворога.

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами "Волинських новин"

 

Пропоновані новини

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.