Допомога з діаспори

Парафія з Філадельфії надала допомогу для Церкви в Україні

З 24 по 29 квітня 2018 року в Україні перебуває заступник голови управи ставропігійної парафії святителя Миколая УПЦ Київського Патріархату у Філадельфії (США) п. Сюзанна Гуз.

24 квітння Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів зустріч у своїй резиденції з гостею зі США. Від імені парафії та настоятеля протоієрея Богдана Згоби пані Сюзанна передала допомогу у розмірі 5 000 доларів для Київської православної богословської академії та необхідні речі для людей, що постраждали від російської агресії на Сході України. 

В її особі Предстоятель Київського Патріархату висловив подяку настоятелю парафії та прихожанам за надану допомогу.

25 квітня ректор Київської православної богословської академії, голова Синодального управління у справах духовної освіти, Патріарший намісник митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфанія зустрівся із заступником голови управи ставропігійної парафії святителя Миколая УПЦ Київського Патріархату у Філадельфії (США).

Під час зустрічі, в якій також взяли участь перший проректор КПБА, професор протоієрей Олександр Трофимлюк та завідувач кафедри церковно- історичних і практичних дисциплін КПБА, доцент Святослав Чокалюк, сторони обговорили можливість розширення співпраці Київської православної богословської академії з науковими  та навчальними інституціями в Сполучених Штатах Америки.

Крім того, митрополит Епіфаній висловив слова подяки п. Сюзанні за матеріальну підтримку, яка надійшла від неї та всієї ставропігійної парафії святителя Миколая УПЦ Київського Патріархату у Філадельфії для влаштування приміщення кафедри церковно-історичних і практичних дисциплін КПБА.

За вагомий внесок у розвиток української богословської освіти і науки владика ректор відзначив п. Сюзанну Почесною грамотою Київської православної богословської академії.

Наприкінці розмови сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

 

26 квітня 2018 р. Б. відповідно до рішення Вченої ради найвищою нагородою Академії «Ктитор Академії» митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом було нагороджено благодійника Волинської духовної школи, віце-президента парафіяльної ради патріаршої ставропігійної парафії святителя Миколая у Філадельфії (США) УПЦ Київського Патріархату п. Сюзан Гуз.

У своєму вітальному слові Високопреосвященніший Михаїл подякував меценату за матеріальну підтримку Волинської Академії та внесок у процес формування майбутньої генерації високодуховних та освічених пастирів Церкви Христової, а відтак, і майбутньої духовної еліти України.

Після вітального слова владики п. Сюзан поділилася із присутніми досвідом своєї журналістської діяльності в компанії «The New York Times» та відмітила, що багато мандрувала світом і бувала у різних країнах, і де б вона не була, завжди намагалася знайти православний храм: «Я мала можливість подорожувати, бувати у різних країнах світу. І скрізь, де я знаходила православний храм, я намагалася  його відвідати, побути на богослужінні чи просто зайти і помолитися кілька хвилин».

 

Того самого дня відбулася прес-конференція колишнього виконавчого помічника президента газети «The New York Times» Сюзан Газ (Susan Guz — the executive assistant to Russell Lewis, the president and C.E.O. of The New York Times Company) та диякона Деніела Терезаса — оперного співака «Opera Philadelphia» у м. Філадельфія (США).

Під час конференції п. Сюзен поділилась враженнями від України, яку відвідала вперше, та, зокрема, міста Луцька: «Мені тут дуже приємно знаходитись, я зрозуміла, що українці дуже радо приймають гостей … Луцьк видався мені дуже милим містом. Всі люди тут дуже приємні і радо мене зустрічають». А також розповіла про свою парафіяльну діяльність, особисте життя та українське коріння: «Я є віце-президентом церковної ради патріаршої ставропігійної  парафії Української православної церкви Київського Патріархату святого Миколая у м. Філадельфії … Я є американка, але я одночасно є і українкою. Я, як і мої батьки, народилася в США, але мої дідусь і бабуся емігрували приблизно 1917 року з Києва, і я дуже пишаюся своїм корінням. Ми підтримуємо усі традиції нашої сім’ї, в томучислі і у вірі».

Отець Деніал Терезас розповів присутнім про те, що його переконало стати православним християнином, а, згодом, і священнослужителем Церкви Христової: «Там (у церкві свт. Миколая) я відчув себе як у родині. Те якзберігаються давні богослужбові традиції просто вражає. Православна Церква незмінно віками зберігає догмати віри, канони і традиції».

 

27 квітня на кафедрі церковно-історичних і практичних дисциплін КПБА п. Сюзанна Гуз, яка ще й понад 25 років працювала у найстарішій і третій за популярністю щоденній газеті у Сполучених Штатах Америки «Нью-Йорк Таймс», поділилася досвідом зі старшими викладачами кафедри богослів’я та філософії КПБА й працівниками прес-служби Київської Патріархії дияконом Михаїлом Омельяном та Костянтином Олександровичем Москалюком. У цій зустрічі, яку організував завідувач кафедри – кандидат богословських наук, доцент Чокалюк Святослав Михайлович, взяли також участь аспіранти та студенти КПБА, які серед усього цікавляться й журналістикою.

 

28 квітня Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) зустрівся з віце-президентом управи ставропігійної парафії святителя Миколая УПЦ Київського Патріархату у Філадельфії (США) Сюзан Гуз. П. Сюзан має українське коріння, адже її дідусь – родом з м. Києва. Разом з тим Сюзан є професійним журналістом на посаді виконавчого асистента Директора видання «The New York Times». До зустрічі також долучився Начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Міноборони генерал-майор Олег Грунтковський та Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник.

Митрополит Іоан розповів гості зі Сполучених штатів Америки про військове капеланство в сучасній Україні, яке є новим явищем, на відміну від країн західної Європи, Сполучених Штатів чи, до прикладу, Канади.

«У час гібридної війни, коли Росія активно атакує нашу державу, слід якнайшвидше та якнайякісніше організувати капеланську службу у силових структурах України. Саме для здійснення цієї мети українським капеланам необхідно активно переймати досвід своїх закордонних колег», - наголосив Голова СУВД.

Митрополит Іоан проінформумвав пані Сюзан про роботу військових священиків в зоні проведення АТО на східних рубежах України, а також місійну роботу з сім’ями військовослужбовців та їхніми вдовами. І не дивлячись на професіоналізм капеланів Київського патріархату, їм треба переймати досвід закордонних колег, у тому числі й капеланів зі Штатів, де їхня робота з військовослужбовцями налагоджена чи не найкращим чином.

Сюзан Гуз вразили розповіді військових священиків про їхні незвичайні будні на сході України, де вони духовно опікуються воїнами, при цьому не маючи ніякого тактичного захисту, а почасти й потрапляючи в особливо небезпечні ситуації під час обстрілу українських позицій російськими диверсантами.

Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник поділився своїми думками з приводу майбутнього капеланської служби в Україні, коли війна закінчиться і капелани будуть всеціло зайняті роботою з військовими та їх сім’ями уже в мирний час.

Керівник інформаційного відділу СУВД Ярослав Шевченко провів для п. Сюзан короткий екскурс по структурі новоутвореної служби військового духовенства в Україні.

Начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Міноборони генерал-майор Олег Грунтковський розповів п. Сюзан про впровадження військового духовенства у лавах Збройних Сил України. Він наголосив, що через волонтерів із-за кордону йде велика допомога, проте не завжди наші земляки за кордонм отримують правдиву інформацію через засоби ЗМІ.

«Українці в діаспорі повинні знати про ситуацію в Україні. А вона є складна. Крім того, що Україна веде війну, як би ми її не називали, гібридною чи ні, це реальна війна. На сьогодні у нас немає політичної єдності, тому що наш сусід Росія створює особливі умови, щоб бажаної для нас єдності не було, щоб ми завжди залишалися на орбіті впливу Москви. І цей негатив просочується у всі сфери життя в державі. Тому ми надіємося на активну позицію українців у діаспорі, щоб вони об’єктивно відбражали для закордонного суспільства реальну ситуацію в Україні», - наголосив генерал-майор Олег Грунтковський.

Передаючи слова підтримки українців США, Сюзан Гуз, передала матеріальну допомогу від настоятеля парафії святителя Миколая УПЦ Київського Патріархату у Філадельфії (США) - протоієрея Богдана Згоби, яка буде буде спрямована на пошиття особливого одягу для військових священиків України.

Вкінці зустрічі сторони обмінялися пам’ятними подарунками. Голова СУВД митрополит Іоан подарува Сюзан Гуз новий прапор Синодального управління, який вперше був презентований у березні цього року під час Всеукраїнського з’їзду військових священиків Київського патріархату, котрий проходив у м. Дніпро.

Опівдні митрополит Іоан разом з п. Сюзан відбув до Головного управління Національної гвардії України, де мали зустріч з Начальником служби з питань військового духовенства Головного управління Національної гвардії України полковником Олександром Іздебським.

До зустрічі долучився Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник, головний віськовий священик Національної гвардії України прот. Іван Михайлишин та інші капелани Києва та області.

Полковник Олександр Іздебський провів короткий екскурс з історії впровадження інституту військового капеланства у Національнійц гвардії України. Він зазначив, що саме НГУ перша серед силових структур України почала задіювати капеланів у роботі з морально-психологічного виховання військовослужбовців. І саме нацгвардія найактивніше займається будівництвом та облаштуванням храмів та каплиць на територіях військових частин для духовних потреб військових. Полковник презентував гостям зразок військового храму на колесах, який невдовзі розпочне виконувати свої функції.

Розповів офіцер і про міжнародну співпрацю з військовими країн НАТО, які, приїжджаючи до України, привозять з собою досвід співпраці військових з капеланами своїх країн, а також почерпають і для себе багато нового, адже найгарячішою точкою Європи зараз є Україна і саме тут на полі бою здобуваються нові знання та навички. Адже конфлікт з ворогом на сході України є новим в історії військових стратегій – гібридним.

Не оминули військові й гуманітанрої складової військового конфлікту, адже Україна не була готова до масованої агресії найближчого сусіда, який виявився підступним ворогом.

Після зустрічей з військовими України п. Сюзан у супроводі митрополита Іоана та прот. Тараса Мельника відвідала Київський міський музей «Духовні скарби України», розташований по вулиці Десятинній. Гостей зі Штатів зустрів засновник і генеральний директор музею, київський лікар-кардіолог Ігор Понамарчук. Капелани разом з діаспорянами оглянути експозиційні зали музею, де представлений сакральний доробок українських іконописців та художників.

Синодальне управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату щиро дякує настоятелю ставропігійної парафії святителя Миколая УПЦ Київського Патріархату у Філадельфії (США) - отцю Богдану Згобі та анонсує, що кожен військових священик УПЦ Київського Патріархату, що перебувають на посадах в ЗСУ, НГУ та ДПСУ отримає безкоштовно капеланський підрясник.

 

 

 

 

 

29 квітня 2018 року, у неділю 4-ту після П'ятидесятниці, у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі було звершено дві Божественні літургії. Пізню літургію о 10 годині очолив настоятель собору протоієрей Борис Табачек. 

За богослужінням разом з парафіянами молилась заступник голови управи ставропігійної парафії святителя Миколая Української Православної Церкви Київського Патріархату у Філадельфії (США) пані Сюзанна Гуз.

З благословення Святійшого Патріарха Філарета настоятель собору протоієрей Борис Табачек привітав гостю і вручив їй Медаль "За жертовність і любов до України". Отець Борис подякував пані Сюзанні за благодійницьку діяльність парафії святителя Миколая та благословив гостю іконою святого великомученика Пантелеймона, а також подарував їй букет квітів.

Завершилось богослужіння урочистим многоліттям.

Прес-центр СУВД

За матеріалами cerkva.info

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»