Активна діаспора

Голова СУВД зустрівся з представником громади Святителя Миколая УПЦ Київського Патріархату в США (Філадельфія)

 

28 квітня Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) зустрівся з віце-президентом управи ставропігійної парафії святителя Миколая УПЦ Київського Патріархату у Філадельфії (США) Сюзан Гуз. П. Сюзан має українське коріння, адже її дідусь – родом з м. Києва. Разом з тим Сюзан є професійним журналістом на посаді виконавчого асистента Директора видання «The New York Times». До зустрічі також долучився Начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Міноборони генерал-майор Олег Грунтковський та Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник.

Митрополит Іоан розповів гості зі Сполучених штатів Америки про військове капеланство в сучасній Україні, яке є новим явищем, на відміну від країн західної Європи, Сполучених Штатів чи, до прикладу, Канади.

«У час гібридної війни, коли Росія активно атакує нашу державу, слід якнайшвидше та якнайякісніше організувати капеланську службу у силових структурах України. Саме для здійснення цієї мети українським капеланам необхідно активно переймати досвід своїх закордонних колег», - наголосив Голова СУВД.

Митрополит Іоан проінформумвав пані Сюзан про роботу військових священиків в зоні проведення АТО на східних рубежах України, а також місійну роботу з сім’ями військовослужбовців та їхніми вдовами. І не дивлячись на професіоналізм капеланів Київського патріархату, їм треба переймати досвід закордонних колег, у тому числі й капеланів зі Штатів, де їхня робота з військовослужбовцями налагоджена чи не найкращим чином.

Сюзан Гуз вразили розповіді військових священиків про їхні незвичайні будні на сході України, де вони духовно опікуються воїнами, при цьому не маючи ніякого тактичного захисту, а почасти й потрапляючи в особливо небезпечні ситуації під час обстрілу українських позицій російськими диверсантами.

Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник поділився своїми думками з приводу майбутнього капеланської служби в Україні, коли війна закінчиться і капелани будуть всеціло зайняті роботою з військовими та їх сім’ями уже в мирний час.

Керівник інформаційного відділу СУВД Ярослав Шевченко провів для п. Сюзан короткий екскурс по структурі новоутвореної служби військового духовенства в Україні.

Начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Міноборони генерал-майор Олег Грунтковський розповів п. Сюзан про впровадження військового духовенства у лавах Збройних Сил України. Він наголосив, що через волонтерів із-за кордону йде велика допомога, проте не завжди наші земляки за кордонм отримують правдиву інформацію через засоби ЗМІ.

«Українці в діаспорі повинні знати про ситуацію в Україні. А вона є складна. Крім того, що Україна веде війну, як би ми її не називали, гібридною чи ні, це реальна війна. На сьогодні у нас немає політичної єдності, тому що наш сусід Росія створює особливі умови, щоб бажаної для нас єдності не було, щоб ми завжди залишалися на орбіті впливу Москви. І цей негатив просочується у всі сфери життя в державі. Тому ми надіємося на активну позицію українців у діаспорі, щоб вони об’єктивно відбражали для закордонного суспільства реальну ситуацію в Україні», - наголосив генерал-майор Олег Грунтковський.

Передаючи слова підтримки українців США, Сюзан Гуз, передала матеріальну допомогу від настоятеля парафії святителя Миколая УПЦ Київського Патріархату у Філадельфії (США) - протоієрея Богдана Згоби, яка буде буде спрямована на пошиття особливого одягу для військових священиків України.

Вкінці зустрічі сторони обмінялися пам’ятними подарунками. Голова СУВД митрополит Іоан подарува Сюзан Гуз новий прапор Синодального управління, який вперше був презентований у березні цього року під час Всеукраїнського з’їзду військових священиків Київського патріархату, котрий проходив у м. Дніпро.

Опівдні митрополит Іоан разом з п. Сюзан відбув до Головного управління Національної гвардії України, де мали зустріч з Начальником служби з питань військового духовенства Головного управління Національної гвардії України полковником Олександром Іздебським.

До зустрічі долучився Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник, головний віськовий священик Національної гвардії України прот. Іван Михайлишин та інші капелани Києва та області.

Полковник Олександр Іздебський провів короткий екскурс з історії впровадження інституту військового капеланства у Національнійц гвардії України. Він зазначив, що саме НГУ перша серед силових структур України почала задіювати капеланів у роботі з морально-психологічного виховання військовослужбовців. І саме нацгвардія найактивніше займається будівництвом та облаштуванням храмів та каплиць на територіях військових частин для духовних потреб військових. Полковник презентував гостям зразок військового храму на колесах, який невдовзі розпочне виконувати свої функції.

Розповів офіцер і про міжнародну співпрацю з військовими країн НАТО, які, приїжджаючи до України, привозять з собою досвід співпраці військових з капеланами своїх країн, а також почерпають і для себе багато нового, адже найгарячішою точкою Європи зараз є Україна і саме тут на полі бою здобуваються нові знання та навички. Адже конфлікт з ворогом на сході України є новим в історії військових стратегій – гібридним.

Не оминули військові й гуманітанрої складової військового конфлікту, адже Україна не була готова до масованої агресії найближчого сусіда, який виявився підступним ворогом.

Після зустрічей з військовими України п. Сюзан у супроводі митрополита Іоана та прот. Тараса Мельника відвідала Київський міський музей «Духовні скарби України», розташований по вулиці Десятинній. Гостей зі Штатів зустрів засновник і генеральний директор музею, київський лікар-кардіолог Ігор Понамарчук. Капелани разом з діаспорянами оглянути експозиційні зали музею, де представлений сакральний доробок українських іконописців та художників.

Синодальне управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату щиро дякує настоятелю ставропігійної парафії святителя Миколая УПЦ Київського Патріархату у Філадельфії (США) - отцю Богдану Згобі та анонсує, що кожен військових священик УПЦ Київського Патріархату, що перебувають на посадах в ЗСУ, НГУ та ДПСУ отримає безкоштовно капеланський підрясник.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»