Жити традиціями

Капелани столиці провели свято сім’ї

 

У вербну неділю у столичному храмі Святителя Миколая на Татарці капелани провели Свято сім’ї. Тут зібралися люди за покликом серця, щоб разом громадою не тільки відсвяткувати Вербну неділю та освятити зелене віття, а й поділитися один з одним українськими традиціями та звичаями. 

Подібне свято, котре гуртує родини довкола Української Церкви, відбувається за словами настоятеля парафії Першого заступника голови СУВД прот. Тараса Мельника уже третє. 

Свято сім’ї відбулося за підтримки Шевченківської РДА в м. Києві та торгового дому Zarina. До свята долучилося Українське товариство глухих, юнь національної скаутівської організації України «Пласт» та студенти Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою.

Учасниками було організовано концертне дійство, де вперше нечуючі парафіяни громади проспівали мовою жестів відомі українські пісні. Співали не словами, а серцями, але так емоційно, щоб почули ті, хто має можливість чути.  

Клірик храму військовий священик Василь Бурка розповідає, що від недавна у храмі відбуваються богослужіння  з перекладом на жестову мову для людей з вадами слуху. І він сам зараз вивчає жестову мову, щоб бути ближчим до таких людей. «Ми намагаємося долучити всіх з вадами слуху не тільки Києва, а й України до християнської традиції нашої православної Церкви. І сьогодні у нашому храмі вперше відбувся виступ театру міміки і жесту «Райдуга». Це театр Українського товариства глухих», - говорить священик.

Після святкового богослужіння парафіяни та гості свята мали можливість підкріпити свої фізичні сили пісним кулішем, щоб якомога довше поуправлятися у традиційному рукоділлі. 

«Дуже приємно, що сьогодні прибуло багато людей на богослужіння. Приємно бачити, коли дітки пластуни проводять майстер-класи з розпису крашанок, з ліплення свічок. А зараз відбувається, так би мовити, пісна каша напередодні Страсного тижня. І ми вітаємо усіх прихожан з сьогоднішним великим святом», - говорить начальнику відділення військово-спортивної підготовки Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою Андрій Зубов.

Капелан отець Тарас радіє, що вдалося організувати таке велелюдне свято. «Я сьогодні вдячний усім, хто прийшов, долучився до свята. Це і скаутська організація Пласт, центр творчості Шевченківець, це УТОГ у місті Києві – люди, які показали нам хороший концерт. Ми дали можливість задуматися. Адже коли ти живеш і в тебе усе в порядку, ти живеш у своїй зоні комфорту. А коли ти бачиш, що грає музика і є люди, які її не чують, а вони показують, що можуть співати і вони щасливі, ти розумієш все зовсім по іншому і ти можеш мінятися».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»