Всеукраїнський з'їзд капеланів

У Дніпрі завершив роботу Зʾїзд військових священиків

 

8 березня завершив свою роботу Зʾїзд військових священиків (капеланів) Української Православної Церкви Київського Патріархату, який проходив у Дніпрі. Протягом трьох днів 250 військових священиків з усієї України обговорювали стратегію розвитку інституту військового духовенства в Україні. 

Дякуючи капеланам за їхню активну позицію та відданість справі душпастирювання українських військовослужбовців, Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) наголосив, що Церква Київського Патріархату розпочала безпрецидентно велику та важливу справу і буде продовжувати йти наміченим шляхом. Адже запровадження інституту військового духовенства в силових структурах України показало свою ефективність і перспективність. Як зазначив Начальник головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ генерал-лейтенант Олег Грунтковський, лише за два останні місяці цього року завдяки духовній роботі капеланів вдалося попередити девʾять випадків суїциду серед військових.

Особливу подяку було виголошено керівництву м. Дніпра та особисто єпископу Дніпровському і Криворізькому Симеону (Зінкевичу) за допомогу у проведеннні зʾїзду військових священиків.

Упродовж трьох робочих днів зʾїзду було заслухано звіти Голови СУВД митрополита Іоана (Яременка) та головних військових священиків ЗСУ, НГУ та ДПСУ прот. Тараса Мельника, прот. Івана Михайлишина та свящ. Михайла Предка відповідно, а також головних капеланів ОК «СХІД» прот. Дмитра Поворотного, ОК «ПІВНІЧ» прот. Олега Сіренка, ОК «ПІВДЕНЬ» прот. Василя Вирозуба та ОК «ЗАХІД» прот. Тараса Волянюка. Також учасниками з'їзду було заслухано доповідь головного військового священика АТО прот. Богдана Рудчука про діяльність капеланів в окопних умовах Донбасу.

За ці дні капелани прослухали лекції всесвітньовідомого психолога доктора медичних наук Олега Чабана про подолання посттравматичних розладів, психолога Ольги Вержиківської про роботу з сімʾями військовослужбовців, керівника Прес-центру СУВД Ярослава Шевченка про правильне користування соціальними мережами та прес-секретаря СУВД Володимира Яцульчака про правильне написання інформаційних дописів та статей.

Також капелани відвідали перший в Україні музей АТО у м. Дніпрі, присвячений тематиці російсько-української війни, та помолились на головній площі міста за героїв, котрі віддали свої життя за Україну.

Вкінці робочого періоду делегатами зʾїзду було прийнято підсумковий документ, котрий зможе врегулювати діяльність військових священиків, котрі перебувають на посадах в силових структурах України, і тих, котрі перебувають в ротаціях та займаються волонтерською діяльністю серед військових.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»