ДІАЛОГИ ПРО ФЛОТ

У Черкасах говорили реалізацію Морської доктрини

 

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся третій круглий стіл на тему: «Військово-морський флот України: історія, сьогодення, перспективи. Реалізація Морської доктрини: передумови її військової та економічної безпеки». Організатор заходу — ННІ міжнародних відносин, історії та філософії.

До обговорення долучився голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко). Митрополит розповів про духовні засади формування світогляду українських моряків.

— Кожен герой повинен розуміти, за що він воює. Наша мета — вводити духовну складову в мотивацію боротьби. Люди зобов’язані берегти свої території та державність, аби передавати з покоління в покоління власні цінності, - сказав митрополит Іоан.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів про перебіг подій в Криму у 2014 році та роль кримських татар як чинник ненасильницького опору російській окупації й відновлення територіальної цілісності України:

— Мають бути в нашому житті речі, що нас об’єднують. Кожен завжди буде оберігати власну мову, релігію. Та головне — щоб, плекаючи своє, ніхто не зазіхав на чуже. З трагічного завжди виростають паростки позитивного. Горе очищує людей і вони починають знаходити кращі розв’язання проблем.

Про загрози й виклики з моря як проблеми реалізації державної морської політики України, окупований Крим та загрозу мілітаризації Чорноморського регіону поінформував віцеадмірал, командувач ВМС України 2014-2016 років, голова ГО «Асоціація ветеранів ВМС України» Сергій Гайдук. Він нагадав про морський генетичний код України:

— Морська Україна має тисячолітню історію, а відсторонення її від моря — це пряма загроза незалежності.

Спікер розповів про російський неоімперіалізм, його джерела, генезис і наслідки для країн Південно-Східної Європи, про заморожені конфлікти в Азово-Чорноморському регіоні, особливості інформаційної окупації Росією, місцевий сепаратизм як знаряддя політики РФ тощо.

Член ГО «Асоціація ветеранів ВМС України», оргкомітету експедиції «Із варягів у греки — український шлях до моря» Сергій Шумський порівняв системи морського доктринального планування на прикладі Великої Британії та України. Він зазначив, що війна — це вищий прояв конкуренції, а наша країна має прагнути стати морською державою, а не територією біля моря.

Капітан 3-го рангу, офіцер Морського командування ВМС України, член ГО «Асоціація ветеранів ВМС України» Олександр Калько розповів про необхідність підготовки морських кадрів на рівні середньої освіти.

Настоятель Церкви Св. Мученика Анатолія м. Черкаси (ПЦУ) Михайло Литвиненко пояснив тему основ духовних засад патріотичного виховання молоді.

Завідувач кафедри історії України Віталій Масненко окреслив основні напрями воєнно-історичної політики у реалізації Морської доктрини України.

Учениця Чигиринського НВК №2 Юлія Назаренко підготувала доповідь на тему: «Трансформація ментальності територіальної громади в бік усвідомлення себе частиною морської нації на прикладі Чигиринської ОТГ».

«Родзинкою» заходу стала виставка малюнків Черкаської дитячої художньої школи імені Данила Нарбута. Окрім цього, наукова бібліотека ім. М. Максимовича Черкаського національного підготувала тематичну виставку. Водночас фонди бібліотеки поповнилися книгами на морську тематику, подарованими учасниками круглого столу.

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»