ОБМІН ДОСВІДОМ

Капелани з різних країн обговорили питання підтримки військових та їхніх сімей

 

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки відбулась зустріч військових священиків (капеланів), які несуть служіння на Яворівському полігоні, з американськими та канадськими друзями. З української сторони у заході взяли участь прот. Назарій Дадак, прот. Ярослав Занько, свящ. Святослав Юрків, капелан 184-го Навчального центру свящ. Тарас Свищ, капелани 10-ї Гірсько-штурмової бригади прот. Руслан Матвієнко та прот. Андрій Верес.

Темою для обговорення стала робота капелана з сім’ями військовослужбовців. Підполковник Тімоті Маракл, як один з головних капеланів США в Європі, довго розповідав про різноманітні програми підтримки військових сімей, в яких обов’язково беруть участь їхні капелани. Ділився своїм досвідом бригадний капелан майор Пітер Робінсон. Розповідали про підготовку самого військового священика для такого служіння. Канадський капелан капітан Ален Броссу додав ще й особливості, які вдало працюють у його країні.

“Це не була лекція для українських капеланів, це було живе спілкування з надзвичайно великою кількістю запитань з трьох сторін. Усі разом висловлювали припущення, які б програми могли працювати у нашій країні, у наших реаліях та можливостях, а головне з нашим менталітетом, культурою та традиціями” - каже капелан Святослав Юрків.

“Праця з сім’ями військовослужбовців – велика складова капеланської служби. Не треба обмежуватись територією військової частини, нелогічно відпускатись, щоб відвідати військову сім’ю! Будуть благополучні військові сім’ї – буде міцна Українська армія!” - підкреслив він.

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .