БОЖЕ, НАМ ЄДНІСТЬ ПОДАЙ

Заклик до капеланів про посилену молитву за єдність

Дорогі наші капелани!

Після подій Революції Гідності 2014 року Україна змінилася. Ми як нація твердо заявили, що вже ніколи не будемо церковною колонією Росії. Неможливо переоцінити цей унікальний та дорогоцінний момент для нашої країни, її історії, її майбутнього, і навіть для всього світу, коли з великими потугами здобули ми єдину автокефальну Церкву. Під стінами Святої Софії ми пообіцяли один одному забути всі минулі негаразди і крокувати разом, розбудовуючи наш спільний дім.

Зараз ми повинні в один голос сказати: єдності - так, чварам – ні. Не даймо можливості нікому розхитувати наш спільний дім суперечками. Зараз нам як ніколи потрібен стійкий церковний мир, щоб довершити справу єднання навколо престолу Київських митрополитів. Справа ця не одного дня і діло рук не однієї людини. Будемо відстоювати наші спільні цінності. Єдність, здобута немалими силами, нехай стане міцним каменем, на якому постане Автокефальна Православна Церква України.

Дорогі капелани, ви є гордістю нашої Церкви, адже стали в авангарді поклику Божого сіяти Його слово там, де криваві жнива влаштував ворог роду людського. Натхнені Божественною благодаттю Святого Духа ви здобули дар особливої віри, коли без вагань відправилися на схід нашої держави, щоб приготувати духовну трапезу українським військовослужбовцям, котрі боронили усе, що нам любе. І кожен з вас, неодноразово відбуваючи на Донбас у ротаційному порядку, брав із собою торбу Божих дарів, якими є віра, надія, любов та жертовність. У цій торбі місця для сумніву не було, як не було там місця і для розчарування та ненависті.

Пригадайте стояння з молитвою біля Святої Софії Київської у грудні 2018 року, де кувалася нова щаслива доля Української Церкви, доля всього українства, доля всіх живих і тих, хто спостерігав з осяяних провидінням небес. Чи було місце сумнівів у когось з вас, хто підносив молитви до Святої Оранти? За роки мужнього молитовного стояння поруч з військовими ви загартували свій дух і стали добрими воїнами Христовими. Всі побачили, що віра народу створила велике ділам нашим (Як. 2.2).

Як і століття тому, зараз нам потрібне єднання в любові та злагоді навколо Київського престолу. Тому й зараз, дорогі капелани, не зменшуйте своїх молитов до Всемилостивого Бога за Його благодіяннями для нашого народу. Адже підсилена молитва віри може багато перед Богом (Як. 5:16). І хоч ви засмучені трохи тепер всілякими випробуваннями, проте нехай свідчення вашої віри буде дорогоцінніше за золото, яке не згорає, хоч і вогнем випробовується, на похвалу, і честь, і славу при з'явленні Ісуса Христа (1Пет. 1:7).

Боже, послухай благання,
Нищить недоля наш край.
В єдності сила народу –
Боже, нам єдність подай!

В те, що розквітне Вкраїна,
Боже, надію даруй.
Серцем палаючим Сина,
Всіх нас в любові згуртуй!

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»